sąsiedzkie życzenia 2021

Sobotnie popołudnie 18 grudnia br. miało na Stołczynie niecodzienną oprawę. W rejonie “Wartowni”, siedziby Stowarzyszenia Stołczyn po Sąsiedzku, w dawnej wartowni Huty “Szczecin”, odbyło się spotkanie pod hasłem: Sąsiedzkie Życzenia 2021.

Tradycja

Plakat wydarzenia

To było już siódme, jak deklarowali Organizatorzy, spotkanie mieszkańców Stołczyna i okolic, którego celem było ubranie choinki i spędzenie wspólnie czasu z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Impreza, okraszona poczęstunkiem, prezentami oraz innymi atrakcjami przyciągnęła niemałe grono uczestników.

Spotkanie sąsiedzkie

Na sąsiedzkich życzeniach świątecznych na Stołczynie pojawili się nie tylko mieszkańcy naszego osiedla. Oprócz działaczy z organizacji pozarządowych czy radnych osiedlowych (Stołczyna, Skolwina Golęcina-Gocławia i Żelechowej), z okazji do złożenia życzeń skorzystali też zaprzyjaźnieni radni miejscy z Północy Szczecina. Ze Skolwina i tamtejszej “Choinki” pod Wartownię przybiegła sztafeta choinkowa. Można było też zobaczyć pokaz ognia w wykonaniu Outcast Flame Fireshow. Partnerami wydarzenia były: Klub Aktywnego Seniora Stołczyn, Rada Osiedla Stołczyn, Stowarzyszenie Feniks, Alfa Terminal Szczecin, KOWAL Arkadiusz Frontczak, Grupa Polmotor, Telemond Holding oraz Piekarnia Staromiejska. 

Choinka

Głównym celem spotkania było wspólne ubranie choinki. Każdy mógł przynieść swoją ozdobę i zawiesić ją na drzewku. Pojawił się też Mikołaj i jego pomocnicy, którzy dla najmłodszych mieli prezenty. Mi osobiście ten akcent przypomniał spotkania z Mikołajem organizowane onegdaj w Domu Kultury. Sama zdążyłam jeszcze być na dwóch takich imprezach Mikołajkowych. Cieszę się, że teraz moje dziecko mogło w czymś takim uczestniczyć, i to na “naszym podwórku”.

Leave a Reply

Create a website or blog at WordPress.com Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d bloggers like this: