wiosenny weekend na Stołczynie

Po pandemicznym zastoju i wymyślaniu sposobów na organizowanie wydarzeń masowych w ograniczonej formie, w końcu mamy dowolność i wolność w spotykaniu się w dużych grupach. To miła odmiana. A że wiosna i pogoda sprzyja określonym działaniom, to w ten weekend działo się na Stołczynie dużo. Było sprzątanie świata i był festyn.

Wielkie porządki

Na 22 kwietnia przypada Dzień Ziemi. Od lat w dniach najbliższych tej dacie organizowane są akcje “sprzątania świata”. Pamiętam pierwsze takie jeszcze z czasów szkoły podstawowej. W tym roku po raz kolejny kilka osiedli dzielnicy Północ: Stołczyn, Skolwin, Golęcino i Gocław oraz Bukowo, zorganizowało symultaniczne akcje porządkowe. Na Stołczynie zebrały się trzy grupy. Pierwsza, koordynowana przez Radę Osiedla pracowała w rejonie ulicy Witosa. Drugą grupą zawiadywało Stowarzyszenie Przyjaciół Stołczyna FORUM przy ul. Monterskiej. Zaś Stowarzyszenie Stołczyn po Sąsiedzku skupiło się na ulicy Kolejowej. Sprzątający wspólnie zapełnili śmieciami porzuconymi w różnych miejscach trzy kontenery. Oprócz mieszkańców i zaprzyjaźnionych ze Stołczynem osób ogromny udział w tych pracach mieli zamieszkujący na naszym osiedlu ukraińscy uchodźcy.

Festyn “Dzień dobra”

Tymczasem w niedzielę, 24 kwietnia, w ogrodzie Domu Sióstr odbył się festyn “Dzień Dobra”. Trzygodzinne spotkanie miało charakter charytatywny i było świętem mieszkańców, również tych przybyłych z Ukrainy. Były występy, zabawy sportowe, kącik plastyczny i poczęstunek. Festyn współorganizowali: Specjalistyczno-Opiekuńcza Placówka Wsparcia Dziennego Caritas „Nasza Pasterzówka”, Rada Osiedla i Stowarzyszenie „Stołczyn po Sąsiedzku”.

Leave a Reply

Create a website or blog at WordPress.com Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d bloggers like this: