trzy godzinki z Naszą Pasterzówką

Wśród instytucji, które na Stołczynie działają na rzecz integracji lokalnej społeczności, w tym wypadku głównie dzieci i młodzieży, ale również całych rodzin, szczególne miejsce tworzą Siostry Uczennice Krzyża, prowadzące Placówkę Wsparcia Dziennego Caritas “Nasza Pasterzówka”. W minioną sobotę, 6 października, w ogrodzie pomiędzy Domem Sióstr a kościołem, odbyła się impreza integracyjna dla dzieci i rodziców, związanych ze świetlicą. W trakcie tego spotkania miałam okazję poznać grupę mieszkańców Stołczyna związaną z tym miejscem i poczuć atmosferę, jaką tworzą.

IMG_3404

Październikowa pogoda dopisała, więc chętnych do zabawy nie zabrakło. Były konkursy dla dzieci, występy muzyczne i taneczne, zabawy muzyczne, tańce i poczęstunek.  Świetnie bawili się zarówno dorośli, jak i dzieci.

Przy tej okazji warto wspomnieć, że “Nasza Pasterzówka” to  istniejąca od ponad dziesięciu lat placówka, w której dzieci uczestniczą w zajęciach polekcyjnych. Dzieci mogą liczyć na pomoc w odrabianiu lekcji oraz posiłek. O potrzebie istnienia tego rodzaju miejsc i wytwarzania lokalnych więzi na tym poziomie, nie ma potrzeby nikogo zapewniać. Siostry Uczennice Krzyża tworzą atmosferę wyjątkowo przyjazną i niesamowicie ciepłą. Nie ma w tym krzty żenady, nie ma miejsca na zakłopotanie, jest otwarta i szczera interakcja.

Leave a Reply

Create a website or blog at WordPress.com Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d bloggers like this: