wczoraj i dziś #5 skrzyżowanie Kościelna/ Dąbrówki

To chyba najdziwniejszy kolaż do serii wczoraj i dziś, jaki przyszło mi wykonać. A jego historia jest banalna. Zmiany w przestrzeni są na Stołczynie nieraz tak dynamiczne, że wykraczają poza mój harmonogram. Bo zdjęcia muszę jednak wykonać wcześniej, żeby chwilę nad nimi popracować. W tym wypadku musiałam przyjąć nieco inną strategię. Zaczekałam na efekt końcowy. No, prawie 😉

Archiwalne zdjęcie, które jest bazą dzisiejszego odcinka, wygląda następująco:

no_05 - Kirchenstraße 31-33 (8), Ecke Gartenstraße und Kirchenstraße 44, 42, 40 (17, 18, 19).jpg

Rozpoznałam miejsce bez trudu, jako że ostatnio często tamtędy przechodzę. Poszłam więc wykonać swoją fotografię w takim samym kadrze. I jakież było moje zdziwienie, kiedy ujrzałam ostatnie dwie kamienice widoczne na starym zdjęciu otoczone metalowym płotem, który mógł oznaczać tylko jedno.

przed-wyburzeniem.jpg

Ostatnie elementy architektoniczne widoczne na zdjęciu archiwalnym miały za moment zniknąć. Podjęłam więc decyzję, że zaczekam, aż to nastąpi. I zbiorę trzy stany skupienia tego miejsca w jedną całość.

5a

Zwykle komentuję zmiany jakie zaszły w konkretnym miejscu. Tym razem jednak efekt tych zmian jest zgoła przygnębiający i właściwie nie ma jak tego skomentować inaczej niż słowami, że w tym miejscu nie ostało się nic. Czy tylko mnie smucą te zgliszcza i pustkowie?

kościelna dąbrówki teraz.JPG

Pozostaje mieć nadzieję, że ktoś szybko znajdzie jakiś pomysł na zagospodarowanie tych atrakcyjnych w końcu terenów.

Archiwalne zdjęcie pochodzi z portalu sedina.pl.


Podobał Ci się artykuł? Możesz mi pomóc w tworzeniu tego bloga, stawiając wirtualną kawę!

2 myśli na temat “wczoraj i dziś #5 skrzyżowanie Kościelna/ Dąbrówki

Dodaj własny

Leave a Reply

Create a website or blog at WordPress.com Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d bloggers like this: